Potrzebujesz pomocy? 509 681 943

Twój koszyk jest pusty!

Wysyłka książek w 24 godziny

14 dni na zwrot zakupionych książek

Myśli nocne

Young, Edward

Myśli nocne

Dostępność: 1 sztuk
Wysyłka: 24 -48 godzin

Publikacja polskich przekładów i oryginalnych wersji najważniejszych pism literackich Edwarda Younga - angielskiego poety XVIII wieku, prekursora romantyzmu, autora słynnego poematu sentymentalnego, zilustrowanego przez Williama Blake'a. "Myśli nocne", których pierwsza pełna edycja ukazała się w roku 1750, wywarły duży wpływ na literaturę i wrażliwość drugiej połowy stulecia - w Anglii pod ich wpływem zrodził się nurt tzw. "poezji cmentarnej", we Francji i Niemczech tzw. "poezja grobów i nocy".
Wydawca zrealizował postawione zadanie w sposób systematyczny i kompleksowy: teksty publikowanych utworów poprzedzone są kilkoma wypowiedziami wstępnymi, dotyczącymi zarówno osoby autora i samego utworu, jak i zasad edycji. Zawarty w tomie szkic Mikołaja Sokołowskiego "Edward Young - biografia literacka" podnosi istotną kwestię rozdźwięku pomiedzy kreowanym przez Younga wizerunkiem samego siebie, a znanymi faktami z jego życia. Natomiast obszerny esej Łukasza Zabielskiego odnosi się już do samej twórczości, w szczególności "Myśli nocnych" i "Sądu Ostatecznego" - ważne są, zawarte tu, informacje o polskiej recepcji Younga, o autorach przekładów a także kontekstach historycznych.
Seria "Czarny Romantyzm".
Katedra Badań Filologicznych "Wschód - Zachód", Wydział Filologiczny Uniwersytetu w Białymstoku, wydawnictwo PRYMAT, 2016 rok.
Stan egzemplarza znakomity.


Cena: 50,00zł
Ilość:  
 Kup teraz

Koszt wysyłki:

Paczka ekonomiczna płatna z góry 9,50 zł
Paczka priorytetowa płatna z góry 11,00 zł
Paczka ekonomiczna płatna przy odbiorze 17,55 zł
Paczka priorytetowa płatna przy odbiorze 19,05 złZapłać wygodnie on-line

znajdzfirme.org
znajdzfirme.org Katalog dobrych Firm