Potrzebujesz pomocy? 509 681 943

Twój koszyk jest pusty!

Wysyłka książek w 24 godziny

14 dni na zwrot zakupionych książek

Antologia 120 poetów. Wiersze na obchody i uroczystości

Antologia 120 poetów. Wiersze na obchody i uroczystości

Dostępność: 1 sztuk
Wysyłka: 24 -48 godzin

Pierwsze wydanie zbioru poezji okolicznościowych międzywojnia, podzielonych na stosowne działy, zgodne z biegiem roku szkolnego: powitanie szkoły, o Tadeuszu Kościuszce, Orlęta lwowskie, Zaduszki, Święto Niepodległości, W noc grudniowa gdy się Chrystus rodził... i tak dalej, aż do wakacji, po czym następują działy poezji poświęconej wszystkiemu, co dla polskiego pacholęcia latem ważne, od zwierząt, ptaków, lasu i morza wraz z okrętami, po Pierwszą Brygadę, Legiony i niezapomniane zwycięstweo nad Wisłą.
Nadmienię, że poza nazwiskami poetess i poetów, które dzisiejszemu czytelnikowi niewiele już mówią, znajdziemy w zbiorze także utwory Iłłakowiczówny, Staffa, Tuwima, Kasprowicza, i inych - ponadczasowych.
Sam zbiór, choć na okładce stoi "Adam Galiński", jest autorstwa Ludwika Stolarzewicza, gimnazjalnego nauczyciela języka polskiego, filologii klasycznej i historii, który skrył się pod tym pseudonimem.
S. Seipelt sp. z o. o. w Łodzi, 1938 rok.
Stan egzemplarza dobry, oprawa oryginalna miękka, uszkodzony grzbiet podklejony w dwu miejscach papierowa taśmą, przybrudzenia przedniej i naddarcia przy krawdziach tylnej okładki, na pierwszej stronie u góry odatowany podpis piórem pierwszej wlaścicielki, złożony na gwiazdkę 1940 roku.


Cena: 90,00zł
Ilość:  
 Kup teraz

Koszt wysyłki:

Paczka ekonomiczna płatna z góry 9,50 zł
Paczka priorytetowa płatna z góry 11,00 zł
Paczka ekonomiczna płatna przy odbiorze 17,55 zł
Paczka priorytetowa płatna przy odbiorze 19,05 złZapłać wygodnie on-line

znajdzfirme.org
znajdzfirme.org Katalog dobrych Firm